Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

LATO W MIEŚCIE

W ramach programu "Lato w mieście" w czerwcu oraz w lipicu 2019 roku zapraszamy do Muzeum Rzeźby w Królikarni na następujące lekcje:

1 . Na tropie rzeźby (lekcja w parku)

Zapraszamy na interaktywne zajęcia w Parku Rzeźby. Podczas spaceru alejkami parkowymi, dowiemy się, czym Park Rzeźby różni się od Muzeum Rzeźby. Przy pomocy specjalnej mapy poszukamy poukrywanych w parku rzeźb , a także zastanowimy się, co odróżnia rzeźby od  innych dzieł sztuki. Poznamy podstawowe materiały i narzędzia rzeźbiarskie. Na koniec wykonamy własne prace rzeźbiarskie.

W przypadku złej pogody lekcja odbędzie się w Magazynach Studyjnych Rzeźby.

 2.      Rzeźbiarski portret (lekcja w parku rzeźby )

Portret jest ważnym i popularnym tematem rzeźbiarskim. W Parku Rzeźby w Królikarni możemy spotkać wiele rożnych przedstawień portretowych, które odkryjemy podczas niezwykłej gry terenowej. Zastanowimy się też przy okazji, czym portret rzeźbiarski różni się od portretu malarskiego oraz jak materiał,  z którego praca jest wykonana wpływa na „charakter” dzieła.  Poznamy różne typy portretu rzeźbiarskiego oraz zastanowimy się nad ich funkcją. Na koniec stworzymy własne portrety z gliny.

W przypadku złej pogody lekcja odbędzie się w Magazynach Studyjnych Rzeźby.

 3. Wielka podróż: Przystanek Królikarnia (lekcja w parku i muzeum)

W XVIII wieku w Europie wśród młodych ludzi bardzo popularne były podróże „Grand Tour”. Ich celem było zdobywanie wiedzy o świecie i kulturze, a także wyrabianie sobie gustu artystycznego. Za przykładem tych pierwszych turystów wyruszymy w podróż w czasie i przestrzeni – naszym celem będzie Królikarnia – poznamy historię pałacu, dowiemy się między innymi, kto był  jego pierwszym właścicielem, co to jest styl palladiański, wedutyzm, a także czym rożni się relief od rzeźby. Na koniec stworzymy pamiątkowe pocztówki z podróży.

 
Informacje i zapisy: edukrolikarnia@mnw.art.pl lub pod numerem tel. :22 843 15 86

 

OPŁATY:

Lekcje realizowne są na podstawie wejściówek z Biura Edukacji lub odpłatnie (koszt zajęć to 210 zł za grupę do 25 osob).