Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Mali rzeźbiarze

„Mali rzeźbiarze” to cykl zajęć edukacyjnych dla przedszkoli, odbywający się w Muzeum Rzeźby i Parku Rzeźby w Królikarni. Projekt przygotowany został z myślą o placówkach, chcących zapewnić swoim wychowankom bardziej wnikliwy, regularny kontakt ze sztuką. Spójne tematycznie zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w trakcie trwania roku szkolnego. Prowadzą je edukatorzy i edukatorki przeszkoleni według standardów Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Inspiracją dla cyklu było stworzenie dzieciom w wieku przedszkolnym środowiska, w którym przez bezpośredni kontakt z dziełem sztuki mogłyby uwalniać własne pokłady twórczości. Każde zajęcia podzielone są dwie części. Pierwsza pozwala na przybliżenie uczestnikom podstawowych pojęć z tematu rzeźby i historii sztuki. W zależności od tematu danego spotkania odbywa się w Magazynach Studyjnych, będących ekspozycją ponad 400 rzeźb ze zbiorów Muzeum Rzeźby lub w przestrzeni wystaw czasowych odbywających się muzeum. Część druga - praktyczna, polega na rozwijaniu indywidualnych zdolności plastycznych. Na zajęciach, dzieci zachęcane są do samodzielnej pracy i kreatywnego rozwiązywania zaistniałych w trakcie działania problemów.

 

Celem projektu jest przekonanie dziecka o oryginalnej wartości wykonywanych przez niego lub nią prac, niezależnie od przyjętych z góry standardów estetycznych. Swoboda w działaniu twórczym pozawala na kształtowanie indywidualnych cech charakteru dziecka i dodaje jemu/jej wiary we własną sprawczość. Bezpośredni kontakt z rzeźbami rozwija wyobraźnię przestrzenną i wzmacnia wrażliwość estetyczną.

 

koszt jednych zajęć (do 20 osób) – 160 zł 

Więcej informacji oraz zapisy:

tel. (22) 843 15 86