Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Przedszkola

UWAGA! Lekcje w Magazynach Studyjnych oraz w Parku Rzeźby są zawieszone do odwołania.

 

 

LEKCJE MUZEALNE dla dzieci z przedszkoli

 

Moja pierwsza wizyta w Muzeum Rzeźby  
Zwiedzając nasze muzeum zastanowimy się, po co istnieją muzea  i jaka jest ich funkcja? Dowiemy się też, jak należy się w nich zachowywać. Poznamy historię Królikarni, dowiemy się kim był Xawery Dunikowski  i odkryjemy, czy w Królikarni kiedyś hasały króliki.  Na koniec wyrzeźbimy własne dzieło.
 
realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9

 
Rzeźba – co to takiego?
Podczas zajęć zastanowimy się, czym rzeźby różnią się od innych dzieł sztuki i jak wpływa to na sposób ich oglądania. Nauczymy się rozpoznawać klasyczne materiały i narzędzia rzeźbiarskie, a podczas spaceru po Magazynach Studyjnych odkryjemy inne, całkiem zaskakujące tworzywa, z jakich powstawały rzeźby współczesne.  Zajęcia zakończymy wykonaniem własnej  pracy rzeźbiarskiej.

realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9


Rzeźbiarski portret
Zajęcia zaczniemy od przygody godnej prawdziwego detektywa: na podstawie otrzymanych fotografii spróbujemy odnaleźć w Magazynach Studyjnych odpowiadające im rzeźbiarskie portrety. Poznamy różne typy portretu oraz zastanowimy się nad tym, czy zawsze musi on przedstawiać dosłowne podobieństwo modela. W części warsztatowej  wykonamy swoje własne podobizny przy użyciu gliny.
 
realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9

Sekrety rzeźby drewnianej
Na zajęciach zapoznamy się rzeźbami z drewna. Obejrzymy prace ze zbiorów Muzeum powstałe na początku XX wieku, żeby następnie porównać je z rzeźbami z późniejszych okresów.  Zobaczymy, jakie są różnice. Przekonamy się, czy można stworzyć rzeźbę z drewna bez używania narzędzi. Następnie w toku warsztatów w grupach stworzymy własne rzeźby z drewna, sznurka i kamieni.
 
 realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9

Na tropie rzeźby
Zapraszamy na interaktywne zajęcia w Parku Rzeźby. Podczas spaceru alejkami parkowymi, dowiemy się, czym Park Rzeźby różni się od zwyczajnego muzeum. Przy pomocy specjalnej mapy poszukamy poukrywanych w parku rzeźb, a także zastanowimy się, co odróżnia rzeźby od  innych dzieł sztuki. Na koniec wykonamy własne prace rzeźbiarskie z gliny.
 

realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9
 

Zrób swoją wystawę
Są to zajęcia warsztatowe, przeznaczone dla grup, które były już u nas wcześniej na zajęciach i posiadają podstawową wiedzę na temat rzeźby i materiałów rzeźbiarskich. Podczas zajęć porozmawiamy o tym, jak się tworzy wystawę, dowiemy się kim jest kurator i co to jets katalog do wystawy.  Następnie, podzieleni na kilka zespołów stworzymy projekt własnej wystawy.


realizowane wymagania podstawy programowej: 3,9, IV.1, IV.9
 

Zapisy: edukacja@mnw.art.pl lub  +48 22 629 50 60, +48 22 621 10 31 wew. 246. Rezerwacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 15.00.