Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Rodziny i najmłodsi

Rodzinne oprowadzania

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do skorzystania z możliwości wspólnego zwiedzania wystawy  "Xawery Dunikowski. Malarstwo" lub Praku Rzeźby z przewodnikiem.
 


1) O czym mówią rzeźby?” – oprowadzanie dla rodzin po Parku Rzeźby w Królikarni
Zapraszamy na rodzinny spacer po Parku Rzeźby w Królikarni. Zastanowimy się, jak oglądać dzieła sztuki i słuchać, o czym do nas mówią. Podczas wspólnej podróży z mapą będziemy rozwiązywać zagadki i przekonamy się, że za każdą rzeźbą kryje się niezwykła historia. Dowiemy się, kim są parkowi mieszkańcy i czy artyści patrzą na świat tak samo jak my. Spacer będzie okazją nie tylko do zdobycia wiedzy na o rzeźbach i artystach, ale też do wybiegania się na świeżym powietrzu.

Informacje organizacyjne:
Oprowadzania po  parku rzeźby odbywają się od środy do niedzieli w godz. 10.00–18.00. Liczba uczestników – do 15 osób.
Szczegółowe informacje i rezerwacja oprowadzania pod numerem telefonu: 22 621 10 31 wew. 246 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00) lub e-meil: edukacja@mnw.art.pl. Koszt: 200 zł.

2) Rodzinne zwiedzanie wystawy czasowej
Xawery Dunikowski - malujący rzeźbiarz
Dunikowski znany jest przede wszystkim jako rzeźbiarz, ale był on również malarzem. Malował przez całe swoje długie życie. Zapraszamy na interaktywne oprowadzanie rodzinne, podczas którego odkryjemy tę nieznaną część twórczości Dunikowskiego. Przyjrzymy się portretom bliskich mu osób, dowiemy się jaką rolę w jego twórczości odgrywała muzyka i  rośliny, a na koniec razem z Dunikowskim polecimy w kosmos!  W trakcie oprowadzania czeka na Was wiele zagadek i ćwiczeń.

 

Informacje organizacyjne:
Oprowadzanie po  wystawie odbywają się od środy do niedzieli w godz. 10.00–18.00. Liczba uczestników – do 15 osób.
Szczegółowe informacje i rezerwacja oprowadzania pod numerem telefonu: 22 621 10 31 wew. 246 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00) lub e-meil: edukacja@mnw.art.pl. Koszt: 200 zł plus bilet wstępu na wystawę.