Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Rodziny i najmłodsi

Niedzielne ReKreacje

Niedzielne ReKreacje to cykl spotkań w Muzeum Rzeźby w Królikarni dla rodziców z dziećmi (4–12 lat). Spotkania odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00. Podczas spotkań rozmawiamy, bawimy się, słuchamy, oglądamy i tworzymy.
 
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
 
6  października, godz. 12.00 
Spotkanie literacko–artystyczne dla dzieci wraz z rodzicami wokół książki Jak Pampirolo wygrał z ekranami Letitii Durand i Edyty-Laury Rostkowskiej
 
Polski przekład francuskiej książki dla dzieci, która odniosła wielki sukces we Francji: została wybrana książką miesiąca przez pismo Marie Claire, była tematem audycji popularnego radia Europe 1, dyskutowano o niej w telewizji i rozpisywano się w prasie. Historia o Pampirolo podejmuje ważny temat uzależnienia w współczesnych ludzi od Internetu, które prowadzi do zaniku więzi rodzinnych. Na szczęście duszkowi domowego ogniska udaje się wygrać z ekranami. Pampirolo jest strażnikiem domu. Mieszka na jego dachu i ma bardzo ważne zadanie: pilnuje, by komin działał prawidłowo. Kiedy wieje wiatr albo pada deszcz czy śnieg, przyjemny, bystry ogień, radosny i skrzący, zawsze ogrzeje dom. Jest tylko jeden problem: domownicy przestali palić w kominku. Ekrany zastąpiły ogień. A Pampirolo się nudzi. Postanawia więc zejść na ziemię i zwiedzić wielki świat...
 
Fragmenty książki przeczyta Maja Komorowska. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty rysunkowe prowadzone przez ilustratorkę książki, Edytę-Laurę Rostkowską. Po  spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz otrzymać autografy autorek.
 
3 listopada, godz. 12.00
Nie mamy na to czasu! / warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców
koncepcja i prowadzenie: Emilia Sitarz (pianistka)
 
Czas jest naszym towarzyszem od początku istnienia wszechświata. Jest z nami zawsze, ale my rzadko zwracamy na niego uwagę – zazwyczaj dopiero, gdy na przykład spóźniamy się na pociąg, kiedy dłuży się nam czekanie na świętego Mikołaja lub gdy chcemy jeszcze chwilę zostać na placu zabaw. Muzycy znają czas i obserwują go z różnych stron. Inaczej płynie on na scenie - najdłuższe koncerty wydają się trwać kilka minut, a w garderobie, podczas oczekiwania na występ, zawsze dłuży…  Dlaczego? Przecież zawsze powinien trwać tyle samo!
 
Na warsztatach porozmawiamy o czasie -  spróbujemy go zmierzyć i zagrać.  Zastanowimy się, czy i jak muzyka może opisywać czas, krótką chwilę, pośpiech, a może nawet wieczność… Dowiemy się też i sprawdzimy, czy można zmierzyć długość dźwięku i czy godzina może trwać kilka minut. Zapraszamy!
 
Warsztaty towarzyszą festiwalowi Słuchy
Informacje i zapisy:
 
7 grudnia,  godz. 12.00
Informacje i zapisy: