Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wizyta

Pałac i Park

Miło nam poinformować, że po dłuższej przerwie od 11 czerwca br. Muzeum Rzeźby im. w Królikarni jest ponownie dostępne dla zwiedzających!
Zapraszamy na nową wystawę czasową Xawery Dunikowski. Malarstwo

 

Godziny otwarcia Pałacu
środa–niedziela 10.00–18.00
czwartki 12.00–20.00
poniedziałki i wtorki – nieczynne
 

Park Rzeźby jest otwarty codziennie od świtu do zmierzchu.
Wstęp wolny

 

REGULAMIN ZWIEDZANIA MUZEUM RZEŹBY
REGULAMIN ZWIEDZANIA PARKU RZEŹBY W KRÓLIKARNI

 

Bilety wstępu

  • bilet normalny: 12 zł
  • bilet ulgowy: 8 zł
  • bilet rodzinny: 32 zł (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18, maks. 6 osób)
  • bilet grupowy: 10 zł / osoba (min. 10 osób)
  • w czwartki wstęp wolny
 
Park Rzeźby – wstęp wolny

Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek: nieczynne dla zwiedzających
środa: 10.00–18.00

czwartek: 10.00–20.00

piątek: 10.00–18.00
sobota: 10.00–18.00

niedziela: 10.00–18.00

Adres

Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego
ul. Puławska 113a
02-707 Warszawa
tel. (22) 843 15 86
fax. (22) 853 69 53
e-mail: krolikarnia@mnw.art.pl
 

Dojazd

Metro – stacja Wierzbno

Autobus – 218, N37
Tramwaj – 4, 10, 14, 18, 31, 35 – przystanek Królikarnia
 

 

 

 

 

 

Wskazówki dojazdu dla osób niewidomych dostępne są poniżej: 

 

Dojazd do Królikarni i przejście przez park do muzeum – wskazówki


Do Królikarni można dojechać tramwajem, metrem i autobusem. Poniżej dokładniejsze instrukcje.


Dojazd tramwajami: 4, 10, 14, 18, 35. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej. Przystanki w obu kierunkach znajdują się przy ul. Puławskiej przed skrzyżowaniem od strony centrum. Po wyjściu z tramwaju kierować się w stronę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Jest ona wyposażona w brzęczyki. Przejść w lewo przez ulicę Puławska. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga za przejściem dla pieszych, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.


Uwaga linia tramwajowa 18 ma dwa przystanki o nazwie Królikarnia. Jadąc od strony centrum należy wysiąść na tym pierwszym. Jadąc od strony Służewca na tym drugim. Dojazd tramwajem 31. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej znajduje się przy ulicy Woronicza, przed skrzyżowaniem od strony Służewca. Po wyjściu z tramwaju iść w kierunku przejścia dla pieszych. Zamontowano przy nim sygnalizację świetlną z brzęczykami. Przejść w kierunku centrum przez jezdnie. Kierować się na prawo na przejście przez ulicę Puławską, które także wyposażono w sygnalizację świetlną z brzęczykami. Pośrodku tego przejścia jest torowisko. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga po drugiej stronie Puławskiej, chodnikiem biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.


Dojazd metrem – stacja Wierzbno. Po wyjściu z metra kierować się w stronę południową. Po opuszczeniu strefy biletowej kierować się w lewo, następnie znowu w lewo schodami na górę. Wyjście znajduje się na rogu al. Niepodległości i ulicy Woronicza, równolegle do al. Niepodległości. Po wyjściu na chodnik zawrócić w stronę skrzyżowania i skręcić w lewo w ulicę Woronicza. Iść chodnikiem oddzielonym od jezdni pasem zieleni, z tramwajami po drugiej stronie ulicy. Po 8-10 minutach na skrzyżowaniu z ulicą Puławską kierować się do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną wyposażoną w brzęczyki. Uwaga po drugiej stronie, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej, biegnie ścieżka rowerowa. Po przejściu skręcić w prawo, iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę. 


Dojazd autobusem: 218, przystanek Królikarnia. Po wyjściu z autobusu kierować się wzdłuż Puławskiej w kierunku przeciwnym do jazdy autobusu. Uwaga wzdłuż chodnika biegnie ścieżka rowerowa. Iść prosto wzdłuż parku, potem muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę parku. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.