Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dorośli

Magazyn Studyjny to nowa forma udostępniania zbiorów Muzeum Rzeźby. Nie jest wystawą, ale tak zorganizowanym magazynem, by publiczność podczas studyjnych wizyt mogła z bliska zapoznać się z kolekcją muzeum, porównać właściwości materiałów rzeźbiarskich, śledzić kierunki w sztuce ostatnich lat, a nawet podjąć własne studia rysunkowe. W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne rzeźby Aliny Szapocznikow, awangardowa praca Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora, kolekcja rzeźb Xawerego Dunikowskiego oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.
 

Wstęp do magazynów jest możliwy od wtorku do niedzieli, po uprzednim umówieniu telefonicznym pod nr (22) 843 15 86 lub mailowym (). Zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z przewodnikiem, którego koszt wynosi 80 zł. 

 

W okresach pomiędzy wystawami czasowymi odbywają się cykliczne, bezpłatne oprowadzania po magazynach i Parku Rzeźby. Zachęcamy do śledzenia aktualnych wydarzeń na naszej stronie.