Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dorośli

OPROWADZANIA Z PRZEWODNIKIEM NA ZAMOWIENIE W MAGAZYNACH RZEŹBY

Magazyny Studyjne XX i XXI wieku
Wizyta w Magazynach Studyjnych w Muzeum Rzeźby w Królikarni z przewodnikiem to wyjątkowa okazja aby przyjrzeć się rzeźbie XX i XXI wieku. Magazyny Studyjne nie są ani wystawą, ani typowym magazynem. Jest to wyjątkowa przestrzeń zorganizowana tak, aby każdy mógł z bliska przyjrzeć obiektom specjalnie wybranym i wyselekcjonowanym z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego, które nie są na co dzień eksponowane. Jest to też wyjątkowa okazja, aby prześledzić zmiany i kierunki zachodzące w rzeźbie na przestrzeni ostatnich stu lat.
W magazynach znajdują się m.in. ekspresyjne prace Aliny Szapocznikow, zmysłowe rzeźby Augusta Zamoyskiego, awangardowe dzieło Katarzyny Kobro, eleganckie marmurowe posągi Henryka Kuny, olbrzymie drewniane stwory Jerzego Beresia, geometryczne stalowe konstrukcje Henryka Stażewskiego, surrealistyczne sztandary Władysława Hasiora oraz setki innych ważnych, niezwykłych, a niekiedy tajemniczych obiektów.

Magazyny Xawerego Dunikowskiego
Wizyta z przewodnikiem w magazynach rzeźb Xawerego Dunikowskiego, to okazja do obejrzenia prac rzeźbiarskich tego wielkiego mistrza dłuta. Obiekty pochodzą ze wszystkich okresów jego twórczości: od dzieł z czasów Młodej Polski po szkice i modele ostatnich pomników. To wyjątkowa okazja, aby z bliska obejrzeć tak wspaniałe dzieła, jak cykl „Kobiety brzemienne”, Tchnienie, autoportret Idę ku słońcu, cykl „Głowy wawelskie”, a także modele pomników i wiele portretów rzeźbiarskich.

Informacje organizacyjne
Termin oprowadzania po Magazynach Studyjnych XX i XXI oraz Magazynach Xawerego Dunikowskiego należy ustalić z minimum 2 tygodniowum wyprzedzeniem. Liczba uczestników – do 15 osób.
Szczegółowe informacje i rezerwacja oprowadzania pod numerem telefonu: 22 629 50 60  lub 22 621 10 31 wew. 246  (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00) lub e-meil: edukacja[malpa]mnw.art.pl. Koszt: 200 zł plus bilet wstępu 5 zł/ os.


OPROWADZANIA NA ZAMÓWIENIE PO PARKU RZEŹBY

Oprowadzanie po Parku Rzeźby w Królikarni dla młodzieży i dorosłych
Pałac, w którym mieści się Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, otoczony jest pięknym parkiem. Ta wspaniała przestrzeń rekreacji i odpoczynku jest, przede wszystkim, miejscem prezentacji dzieł sztuki. Oferuje zwiedzającym zupełnie inny rodzaj poznania i obcowania ze sztuką uwolnioną z klasycznych ram architektoniczno-wystawienniczych, otwartą na widza i pozostającą w relacji z rozległą przestrzenią i naturą. Rzeźby rozmieszczone wokół pałacu, w wąwozie oraz przy wejściu do parku pochodzą z różnych okresów – od drugiej połowy XIX wieku, aż do współczesności i stworzone zostały przez różnych twórców. Każda z nich ma swoją historię. Każda skłania do poszukiwań nowych interpretacji. Zapraszamy na oprowadzanie i wspólne odkrywanie ukrytych znaczeń rzeźb z Parku Rzeźby.

Informacje organizacyjne
Oprowadzanie po Parku rzeźby odbywają się od środy do niedzieli w godz. 10.00–18.00. Liczba uczestników – do 15 osób.
Szczegółowe informacje i rezerwacja oprowadzania pod numerem telefonu: 22 629 50 60  lub 22 621 10 31 wew. 246 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–16.00) lub e-meil: edukacja[malpa]mnw.art.pl. Koszt: 200 zł.