Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wizyta

Godziny otwarcia

WTOREK NIEDZIELA 

11.00 – 18.00

ostatnie wejście: godz. 17.30

 

CZWARTKI 

11.00 – 20.00

ostatnie wejście: godz. 19.30

 

W NIEDZIELĘ, 20 MAJA, MUZEUM OTWARTE JEST OD GODZINY 12 W POŁUDNIE

 

W poniedziałki Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających

 

Park Rzeźby otwarty codziennie od świtu do zmierzchu
 

UWAGA: w trakcie trwania wystawy "Karolina Breguła. Skwer" obejrzenie całej ekspozycji zajmuje około 80 minut. W związku z tym ostatnie wejście na wystawę, które gwarantuje obejrzenie całego materiału ma miejsce na półtorej godziny przed zamknięciem Muzeum. Osoby, które przyjdą po tej godzinie uprzedzamy, że nie będą miały możliwości obejrzenia całej wystawy.
 

W NIEDZIELĘ, 20 MAJA, MUZEUM OTWARTE JEST OD GODZINY 12 W POŁUDNIE

Wstęp wolny


Magazyny studyjne

Oprowadzania po Magazynach Studyjnych to wyjątkowa okazja zobaczenia na co dzień niedostępnych przestrzeni Muzeum: kolekcji rzeźb Xawerego Dunikowskiego oraz magazynów rzeźby studyjnej XX i XXI wieku.
 
Inforomacje o oprowadzaniach i terminach - tutaj

 

Adres i dojazd

Adres:
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego
ul. Puławska 113a
02-707 Warszawa
tel. (22) 843 15 86
fax. (22) 853 69 53
e-mail: krolikarnia@mnw.art.pl
 
Dojazd:
Metro – stacja Wierzbno
Autobus – 218, N37
Tramwaj – 4, 10, 14, 18, 31, 35 – przystanek Królikarnia
 
Mapa dojazdu:

 

 

 

Wskazówki dojazdu dla osób niewidomych dostępne są poniżej: 

 

Dojazd do Królikarni i przejście przez park do muzeum – wskazówki


Do Królikarni można dojechać tramwajem, metrem i autobusem. Poniżej dokładniejsze instrukcje.


Dojazd tramwajami: 4, 10, 14, 18, 35. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej. Przystanki w obu kierunkach znajdują się przy ul. Puławskiej przed skrzyżowaniem od strony centrum. Po wyjściu z tramwaju kierować się w stronę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Jest ona wyposażona w brzęczyki. Przejść w lewo przez ulicę Puławska. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga za przejściem dla pieszych, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.


Uwaga linia tramwajowa 18 ma dwa przystanki o nazwie Królikarnia. Jadąc od strony centrum należy wysiąść na tym pierwszym. Jadąc od strony Służewca na tym drugim. Dojazd tramwajem 31. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej znajduje się przy ulicy Woronicza, przed skrzyżowaniem od strony Służewca. Po wyjściu z tramwaju iść w kierunku przejścia dla pieszych. Zamontowano przy nim sygnalizację świetlną z brzęczykami. Przejść w kierunku centrum przez jezdnie. Kierować się na prawo na przejście przez ulicę Puławską, które także wyposażono w sygnalizację świetlną z brzęczykami. Pośrodku tego przejścia jest torowisko. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga po drugiej stronie Puławskiej, chodnikiem biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.


Dojazd metrem – stacja Wierzbno. Po wyjściu z metra kierować się w stronę południową. Po opuszczeniu strefy biletowej kierować się w lewo, następnie znowu w lewo schodami na górę. Wyjście znajduje się na rogu al. Niepodległości i ulicy Woronicza, równolegle do al. Niepodległości. Po wyjściu na chodnik zawrócić w stronę skrzyżowania i skręcić w lewo w ulicę Woronicza. Iść chodnikiem oddzielonym od jezdni pasem zieleni, z tramwajami po drugiej stronie ulicy. Po 8-10 minutach na skrzyżowaniu z ulicą Puławską kierować się do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną wyposażoną w brzęczyki. Uwaga po drugiej stronie, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej, biegnie ścieżka rowerowa. Po przejściu skręcić w prawo, iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę. Dojazd autobusem: 218, przystanek Królikarnia.


Po wyjściu z autobusu kierować się wzdłuż Puławskiej w kierunku przeciwnym do jazdy autobusu. Uwaga wzdłuż chodnika biegnie ścieżka rowerowa. Iść prosto wzdłuż parku, potem muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę parku. Przejście przez park do muzeum zajmuje ok. 4 minuty. Iść główną aleją, która nieznacznie skręca w lewo i prowadzi przez mostek. Za mostkiem, obejść duży owalny trawnik z lewej strony. Muzeum na przeciwległym końcu owalnego trawnika. Wejście po około dwudziestu schodkach, które prowadzą w górę.