Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie / Drewniane cuda

2023-04-23 / 11:00

godz. 11.00 

Prowadzenie: Agata Plater-Zyberk

 

Drewno to jeden najstarszych materiałów rzeźbiarskich. Podczas warsztatów obejrzymy prace wykonane w tym materiale, które powstały w XX wieku. Dowiemy się, czym różni się rzeźbienie w drewnie od rzeźbienia w kamieniu i przekonamy się, czy można stworzyć rzeźbę z drewna bez używania narzędzi. Następnie puścimy wodze wyobraźni i stworzymy własne dzieła.

 

Termin: niedziela 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie MNW i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

 

RODZINNE WARSZTATY RZEŹBIARSKIE


Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedziele o godz. 11.00.

 

Dodatkowe informacje

  • Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
  • Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
  • Liczba miejsc ograniczona.

___

Ilustracja: Jerzy Bereś, "Zwid piękny", 1963. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW


Poleć znajomemu Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Królikarnia
2023-04-23 / 11:00

Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie / Drewniane cuda

godz. 11.00  Prowadzenie: Agata Plater-Zyberk   Drewno to jeden najstarszych materiałów rzeźbiarskich. Podczas warsztatów obejrzymy prace wykonane w...