Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / Philip Glass – The Hours

2019-11-03 / 20:00
godz. 20:00 
Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3
 
Wysłuchanie, wytrwanie i przekazanie to słowa klucze do tegorocznej edycji Słuchów. Niewidoczne gołym okiem detale koncertów i performansów muzycznych mogą stać się głównym komponentem muzycznych wydarzeń.
 
Nieodzownym towarzyszem muzyka i twórcy w jego zawodzie jest czas. Czas który jest dany odbiorcy – do zapoznania się z dziełem – który choć zazwyczaj ulotny i jednorazowy podczas koncertów – w tym roku, dzięki dźwiękowej instalacji Michała Libery będzie nam dany na dłużej a nawet umożliwi kilkakrotne zapoznanie się z dziełem.  Czas przekazania - najważniejsza chwila decydująca o kształcie dźwięku i ostatecznej wizji utworu – to czas gestu, przełożenia idei muzycznych na ciało za pomocą ruchu, często mikroskopijnego, nieuchwytnego, niezauważalnego, bo przykrytego już rodzącym się dźwiękiem. A jednak najważniejsza – bo budująca relację człowiek – instrument. I zapewne najmniej dostrzegalny – a dla muzyka zawsze obecny – czas wyczekiwania na występ. W fazie przygotowań utworu – zawsze za krótki, nie w pełni wykorzystany a  w fazie oczekiwania przed sceną – zawsze dłużący się, niepotrzebny, jest chwila wyciętą z życia, zastygnięciem w fazie poczwarki, przed rozpostarciem artystycznych skrzydeł.
 
Philip Glass – The Hours to muzyka skomponowana w 2002 roku przez geniusza minimal music do nostalgicznego filmu Godziny, w którym reżyser Stephen Daldry sportretował postać Wirginii Woolf. 
 
aranżacja na fortepian solo: Michael Riesman, Nico Muhly
wykonanie: Bartek Wąsik
reżyseria dźwięku: Robert Migas
reżyseria światła: Przemek Klonowski
 
Projekt dofinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Poleć znajomemu Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Królikarnia
2019-11-02 / 20:00

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA/Krzewiński i Zapała

godz. 20:00  Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3 Kuba Krzewiński – Contre 2 Rafał Zapała –  Kwadraty na...
Królikarnia
2019-11-03 / 20:00

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / Philip Glass – The Hours

godz. 20:00  Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3   Wysłuchanie, wytrwanie i przekazanie to słowa klucze do tegorocznej edycji...